HIPS – doskonałe tworzywo sztuczne dekoracji!

HIPS jest tworzywem sztucznym, który doskonale sprawdza się w obróbce mechanicznej. Dzięki swoim właściwościom jest to materiał, który idealnie nadaje się do tłoczenia, nawet bardzo skomplikowanych form przestrzennych. Dodatkowo można również go kleić, czy spawać. Przy tym jest bardzo lekki i sztywny, jak i również posiada wysoką udarność. Tworzywo HIPS polecane jest do różnych aplikacji wewnętrznych. Płyty z HIPS-u dostępne są w wielu wymiarach co pozwala na zoptymalizowanie strat w postaci ewentualnych spadów. HIPS  występuje w bardzo wielu kolorach o różnorodnych powierzchniach, matowej lub błyszczącej.

Płyty zaczynają się od 0,25 mm, do nawet 5 mm. Materiał ten, oprócz standardowych kolorów dostępy jest także z warstwą lustrzaną w wersji srebrnej oraz złotej. Lustro idealnie sprawdza się w aranżacjach wnętrz. Niestety płyty z napyloną warstwą lustrzaną nie oddają idealnego efektu, tak jak jest to w przypadku plexi lustrzanej.

Ze względu na tak dużo zalet znajduje swoje zastosowanie w wielu branżach, począwszy od spożywczej, a kończąc na przemysłowej. W branży spożywczej stosuje się go do wyrobu opakowań i palet na produkty spożywcze. Dodatkowa możliwość zadruku sitodrukiem lub offsetem pozwala na nieograniczone możliwości znakowania opakowań.

Doskonałym przykładem zastosowania tego materiału jest branża fotograficzna. Elastyczna płyta pozwalająca na ułożenie tworzywa jako tło do zdjęć. Dodatkowym atutem jest rozpraszanie światła (tzn. dyfuzor). Pozwala na wykonanie zdjęć z idealnie białym tłem.

W branży reklamowej, bardzo często stosuje się HIPS w różnorodnych stojakach, czy kasetonach reklamowych.

 

Ocena artykułu:
5/5

Podobne artykuły: