Rury i pręty z plexi/pleksi/pmma

Tworzywo sztuczne jakim jest plexi było już opisywane wcześniej, mam nadzieję, że dość wyczerpująco. Rury oraz pręty uzyskiwane są podobnymi metodami jak płyty z plexi. Mogą być one wytłaczane lub ekstrudowane. Głównym zastosowaniem rur czy prętów z pleksi są różnego rodzaju elementy dekoracyjne, jak i techniczne. Dzięki doskonałym parametrom tworzywa sztucznego oraz możliwości jego obróbki posiadamy ciekawy produkt, który z pewnością sprawdzi się w licznych projektach.

Długości zarówno rur jak i prętów w standardowym rozmiarze to 2000 mm, czyli 2 metrów. Średnica zewnętrzna rur zaczyna się od 5 mm do nawet 300 mm. Średnice wewnętrzne są bardzo zróżnicowane, dlatego można je dopasować do swoich potrzeb. Często przy jednej średnicy dostępne jest kilka grubości ścianek. Oprócz rur z pleksi bezbarwnej dostępne jest wiele ich odmian, które oprócz wielobarwnych kolorów, mogą być również matowe.

Rury i pręty z plexi/pleksi/pmma 1

Pręty dostępne są w rozmiarach o średnicy od 2 mm do 50 mm, a ich standardowa długość to 2000 mm. Podobnie jak w przypadku rur, możemy wybrać z obszernej gamy kolorystycznej. Występują też urozmaicenia – pręty kwadratowe, fluorescencyjne, z bąbelkami powietrza i wiele innych. Dosyć rzadko można spotkać pręty pleksi wypełnione bąbelkami lub kolorowymi paskami. Mimo, że może wydawać się to zbędne, jednak sprawdza się jako nietypowy, przyciągający wzrok element dekoracyjny.

Ciekawym pomysłem na wystrój wnętrz mogą okazać się rury plexi wypełnione cieczą z podświetleniem led. Innym, efektownym pomysłem jakie możemy zauważyć na wystawach jest podświetlenie prętów ściętych pod kątem. Znakomicie sprawdzają się one przy prezentacji np. biżuterii lub ekspozycji niewielkich elementów.

Ocena artykułu:
5/5

Podobne artykuły: