Plexi LED do podświetleń – zastosowanie płyt rozpraszających światło

Plexi LED – jest to tworzywo sztuczne o identycznych właściwościach co zwykła plexa, lecz posiada dodatkową zaletę. Plexi specjalna do podświetleń cechuje się również doskonałymi parametrami rozpraszania światła. Tworzywa sztuczne produkowane metodą wylewania, posiada specjalną strukturę pozwalającą na równomierne rozproszenie światła na całej powierzchni unikając świecących punktów przy zastosowaniu mocnych LED, czy też małej odległości między płytą, a systemem oświetleniowym. Ponadto poprzez wewnętrzne rozproszenie światła, a także jego zmiękczenie, pozwala na osiągnięcie dużo lepszego efektu finalnego. W efekcie tego możemy zastosować mniejszą ilość ledów, niż przy standardowej płycie plexi, a dodatkowo unikniemy świecących punktów, które są częstym problemem przy „cienkich” kasetonach.

Plexi LED do podświetleń - zastosowanie płyt rozpraszających światło 1

Plexi LED dostępna jest w wielobarwnej kolorystyce, co pozwala na dopasowanie tworzywa sztucznego do projektu. Takie płyty sprawdzają się przy tworzeniu brył, czy ozdób podświetlanych. Znajdują szerokie zastosowanie na wszelakiego rodzaju uroczystościach i eventach. Z takim tworzywem sztuczny możemy spotkać się przy świecących kubikach, tzn. podświetlanych sześcianach, które mogą stanowić rolę krzesła, jak i stolika. Innym przykładem może jest tworzenie wielobarwnych standów lub świecących podłóg.

W domowych warunkach, plexi led jest wykorzystywana jako elementy dekoracyjne. Najpopularniejszym eksploatowaniem są paski rozpraszające światło taśm led. Montowane w profilach aluminiowych ledy są często świecą zimny i punktowym światłem. W większych powierzchniach płyty stosowane są jako podświetlane sufity w łazienkach, jak i w pokojach rozrywkowych.

Jak wiecie, pleksi posiada dowolne zastosowanie. Możliwość dowolnej obróbki materiału, pozwala stworzyć indywidualny projekt.

Jeżeli macie pytania, z chęcią na nie odpowiemy!

Ocena artykułu:
5/5

Podobne artykuły:

Meble z plexi? Czemu nie!

Nowoczesne meble z tworzywa sztucznego – niestandardowy wygląd dopasowany do Twojego stylu! Częstym pytaniem Naszych klientów, czy możliwe jest zrealizowanie dość nietypowych projektów. Wiele z

Czytaj więcej »