DIBOND – płyta kompozytowa – nowoczesne tworzywo sztuczne!

Nowoczesne tworzywo sztuczne?

DIBOND - płyta kompozytowa - nowoczesne tworzywo sztuczne! 1

Jest połączeniem aluminium oraz polietylenu –  płyta kompozytowa, wielowarstwowa. Bardzo ciekawe połączenie tworzywa sztucznego z metalem, które pozwala stworzenie niecodziennych realizacji. Może występować pod wieloma nazwami, DIBOND, ALCUBOND, płyta kompozytowa, płyty typu BOND i wiele innych.

Jak wiadomo, aluminium nie rdzewieje i jest bardzo lekkie. W połączeniu z polietylenem tworzy sztywną płytę, której zewnętrzne okładziny są lakierowane piecowo o wykończeniu matowym lub na wysoki połysk. Co ważne oprócz dużego wyboru kolorystycznego, dostępne są płyty z wykończeniem lustrzanym, szczotkowanego złota czy srebra oraz o wyglądzie drewna. Gdyby tego mało, dzięki zastosowaniu wydruku bezpośredniego UV posiadamy praktycznie nieograniczone możliwości wykorzystania tego materiału. Dzięki takiemu rozwiązaniu posiadamy bardzo ciekawy materiał, a jednocześnie bardzo trwały. Płyty kompozytowe charakteryzują się również wieloma innymi zaletami. Idealnie gładka powierzchnia i odporność na chemikalia to tylko jedne z nich. W wyniku czego DIBOND może być stosowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Jeżeli chodzi o obróbkę Dibond-u, niestety nie możemy zastosować wycinania laserem. Jednak nic nie szkodzi na przeszkodzie posłużyć się ploterem frezującym, aby móc wyciąć dowolny kształt wg. Wcześniej przygotowanego projektu.

Przy prostych elementach do wyfrezowania możemy zastosować zwykłą frezarkę z frezem 45o , która zbierze jedną z warstw płyty DIBOND. Taka metoda obróbki pozwoli nam na bardzo eleganckie i praktycznie „niewidoczne” zagięcie, które idealnie prezentuje się w kasetonach reklamowych, pylonach, jak i pudełkach.

 

Masz ciekawy pomysł na wykorzystanie tego materiału? Zapraszamy do realizacji, a w razie jakichkolwiek pytań z chęcią pomożemy!

Ocena artykułu:
5/5

Podobne artykuły: