?PLEXIPOL! Blog ? – Tworzywa sztuczne – Reklama wizualna – Folie samoprzylepne

ABS – Termoplastyczne tworzywo sztuczne o wysokiej udarności

ABS jest materiałem odpornym na zarysowania, charakteryzuje się bowiem dużą twardością oraz udarnością. Materiał przy swoim niewielkim ciężarze jest zarazem elastyczny, a także odporny na zarysowania. Tworzywo sztuczne, które posiada niską absorpcje wilgoci oraz jest odporne na działanie słabych kwasów, alkoholi, tłuszczów, olejów, a dodatkowo spełnia wymagania dotyczące kontaktu z żywnością.

 

ABS - Termoplastyczne tworzywo sztuczne o wysokiej udarności 1

Płyty ABS występują w formatach 1000 mm x 2000 mm, w grubościach od 1 mm do nawet 6 mm. Jest to materiał, który znajduje zastosowanie w bardzo wielu branżach.

Co ciekawe, ABS dostępny jest również w postaci koekstruzji z innymi tworzywami sztucznymi ( np. PMMA/PLEXI, ASA, TPU i inne). Dzięki takim połączeniom, możemy otrzymać lepsze właściwości oraz bogatą kolorystykę. Kolorem podstawowym występowania płyt ABS-u jest czarny, który posiada fakturę na swojej powierzchni. Po połączeniu tworzyw sztucznych posiadamy dużo szerszą gamę kolorystyczną, która dochodzi do 20 odcieni. Ponadto wielorakie rodzaje powierzchni, sprawiają, że wybór odpowiedniej dla nas płyty może być znacznie trudniejszy.

Płyty ABS mogą być obrabiane praktycznie każdą metodą obróbki wiórowej, jak i klejone, czy spawane. Dlatego też znajduje bardzo różnorodne zastosowanie począwszy od bagażników samochodowych, zderzaków, spojlerów po opakowania i obudowy urządzeń elektronicznych. Możliwość zadrukowania bezpośredniego sitodrukiem lub drukiem UV sprawia, że materiał jest bardzo często wykorzystywany w wielu elementach masowej produkcji.

Czy to jest to tworzywo, którego szukasz?

Exit mobile version