Tabliczki firmowe – oznakowanie firmy

Tabliczki firmowe i kompleksowe oznakowanie brandu. Zapoznaj się z powszechnie wykorzystywanymi przykładami!

Oznakowanie firmy jest kluczowym elementem, który często jest pomijany przez wiele marek. Nawet prosta tabliczka firmowa pozwala nie tylko na zwrócenie uwagi potencjalnego klienta, ale także na skierowanie go do siedziby. Estetycznie wykonana etykieta firmy z pewnością nie tylko dobrze nastawi klienta, ale zapewni szybsze dotarcie. Długie poszukiwanie firmy często może irytować i zniechęcać do zakupu, poprzez stracony czas na szukanie wejścia, lub odpowiedniego działu firmy.

Istnieje bardzo wiele metod tworzenia takiej formy oznakowania marki. Szeroki wybór pozwala na dostosowanie tabliczki informacyjnej do firmy, ale także do wystroju lokalu.

W wielu biurowcach pierwszą formą oznakowania są loga na domofonie lub tablicy informacyjnej przed wejściem. Ciekawa forma prezentacji zapewni szybkie odnalezienie, na którym piętrze znajduje się dana firma, oraz jak mamy się do niej kierować.

Tabliczki firmowe - oznakowanie firmy 1

Zacznijmy od formy takiej reklamy w jakiej takie tablice mogą być wykonane.

Ograniczenie formatu: 2,05 m x 3,05 m lub 1,5 m x 4,05 m bez łączeń

W celu uniknięcia łączeń na takich tablicach jedynym ograniczeniem jest wielkość w jakiej produkowane są płyty.

  1. Tabliczka z dibondu

  2. Tabliczka z plexi

  3. Tabliczka z laminatu grawerskiego

  4. Tablica informacyjna z PCW

  5. Jak zamontować tablice informacyjne?

 

 

1. Tablica informacyjna z dibondu

Stanowi bardzo elegancką formę prezentacji firmy. Dokładny opis tego materiały znajdziemy tutaj LINK. Niemniej jednak dibond prezentuję się tak:

Tabliczki firmowe - oznakowanie firmy 2

Płyta wielowarstwowa, łączy tworzywo sztuczne wraz z dwoma płytami z aluminium. Elegancka forma wykończenia frontu w wielobarwnych kolorach pozwala na pospolity materiał w wielu projektach. Dodatkowo aluminium nie rdzewieje, co pozwala na wieloletnią prezentację, bez większej ingerencji.

Dibond może być zadrukowany bezpośrednim wydrukiem w dowolnej kolorystyce, a dodatkowo wycięty w wybrany kształt.

Jeżeli taka forma nas nie przekonuje, warto zastanowić się nad grawerowaną tabliczką. Wierzchnia warstwa dibondu zostaje wygrawerowana, uwidaczniając czarny rdzeń płyty. Sprawdza się doskonale w niewielkich tablicach informacyjnych.

Oprócz takich rozwiązań można okleić dibond jednolitą folią samoprzylepną wyciętą wg. projektu. Oklejona płyta folią samoprzylepną o powierzchni matowej lub błyszczącej jest prostym, lecz bardzo eleganckim i klasycznym rozwiązaniem.

2.  Tablica informacyjna z plexi

Bardzo popularnym rozwiązaniem jest wykorzystanie plexi. Bezbarwna plexa może być zadrukowana bezpośrednio, co pozwala na zastosowanie nieograniczonej liczby kolorów. Wszystko zależy od Naszej pomysłowości. Często jednak zastosowanie zwykłej folii samoprzylepnej pozwala na otrzymanie zadowalającego efektu. Oklejenie tablicy informacyjnej od spodniej warstwy da nam efekt głębi. Grubość plexi stworzy dodatkowe wrażenie 3D.

Takie tablice znamionowe, są popularnie stosowane w oznaczeniu pokoi w biurach.

Oprócz plexi bezbarwnej dostępne są tworzywa kolorowe. Najpopularniejszą barwioną płytą plexi jest kolor czarny. Tablice o wysokim połysku, przyciągają uwagę z daleka. Wszystkie wyżej wymienione efekty można również uzyskać na tym tworzywie.

3. Tabliczki znamionowe z laminatu grawerskiego

Sprawdzają się doskonale przy małych formatach. Takie tabliczki sprawdzają się na pucharach czy też jako tabliczki imienne, przypinane do ubrań. Wszystkie z nich mogą być wykonane z takiego laminatu w różnorodnych kolorach. Grubość laminatu grawerskiego to około 1,5 mm, co sprawia, że tabliczki są eleganckie, a zarazem lekkie. Powierzchnia o jednorodnej kolorystyce, po wygrawerowaniu uwidacznia czarne wnętrze rdzenia.

4. Tablica informacyjna z PCW

Sprawuje się w zastosowaniach wielkopowierzchniowych. Niemniej jednak często spotykaną formą wykorzystania tego materiału są też tabliczki z numerami domów, czy działek. Różnorodne możliwości obróbki tego materiału pozwalają na wykorzystanie w wielu formach reklamy. Począwszy od oklejenia folią samoprzylepną wg. projektu, czy też zadruku bezpośredniego. Płyty dostępne w formacie: 1,56 m na 3,05 m oraz 2,05 m na 3,05 m.

5. Jak zamontować tablicę firmową?

Każdą z tablic informacyjnych projektuje się, jak i montuje pod indywidualne zamówienie. Dlatego też ich montaż może również być dobrany pod wybraną tablice.

Zazwyczaj wykorzystuje się dystanse stalowe. Eleganckie a zarazem proste w montażu, pozwalają na zamontowanie tablicy w stabilny sposób odsuwając ją od ściany. Efekt wizualny jest znacznie lepszy od instalacji płyty bezpośrednio na elewacji czy też murze.

Możliwości jest bardzo dużo i każda firma ma własny pomysł jak powinna wyglądać ich tablica informacyjna. Dlatego też ciężko wybrać jedną, najlepszą metodą na realizację tabliczek firmowych.

Tabliczki firmowe - oznakowanie firmy 3

Jeżeli masz pytania z chęcią na nie odpowiemy. Zapraszamy do komentowania.

Jaka tablice reklamową wybrać dla swojej firmy?

Nie ma uniwersalnego i jedynego rozwiązania. Wszystko zależy od wielu zmiennych takich jak: możliwość wymiany tabliczek, wymiarów, dopasowania mocowania, kolorystyce firm na tablicach. Dlatego wybór należy do Ciebie.

Podsumowanie:

Wybierając tablice warto uwzględnić możliwość wymiany ewentualnej grafiki, jak będzie montowana tablica, oraz czy będzie narażona na warunki atmosferyczne. Warto też przewidzieć montaż, a także odległość z jakiej będzie oglądana tablica reklamowe, aby dobrać rozmiar logotypów i treści.

Ocena artykułu:
5/5

Podobne artykuły: