Folia samoprzylepna do przyciemniania okien w samochodzie i nie tylko!

Kiedy zbliża się sezon letni zawsze warto pomyśleć o folii samoprzylepnej do przyciemnienia okien w swoim samochodzie. Upalne lato może przysporzyć wiele trudności, szczególnie przy wielogodzinnej jeździe. Dodatkowo warto pamiętać, że oprócz korzyści dla pasażerów dbamy tym samym o szyby, oraz o wnętrze samochodu. Folia samoprzylepna przyciemniająca szyby blokuje niemal całkowicie promieniowanie UVA i UVB, które mogą przyczynić się do odbarwienia plastików, tapicerki oraz wszystkich przedmiotów wewnątrz samochodu. Jest również niekorzystne w dłuższej ekspozycji dla organizmów żywych. Dobrze zamontowana folia może również niwelować refleksy świetlne, oraz niebezpieczne promieniowanie dla naszych oczu.

Ponadto, wysokiej jakości folia samoprzylepna oprócz przyciemnienia szyb chroni je, przed uszkodzeniem. Stosując dobrej jakości folie możemy zmniejszyć nagrzewanie się wnętrza o ponad 60%. Jest to bardzo efektowna forma wspomagania klimatyzacji.

Dostępnych jest bardzo dużo rodzajów folii do przyciemnienia, które różnią się wieloma parametrami. Najważniejszym z nich jest stopień przepuszczalności światła. Określa on, ile światła przepuszcza szyba wraz z folią przyciemniająca w stosunku do światła, które na nią pada i jest przedstawiany za pomocą procentów.

Folia samoprzylepna do przyciemniania okien w samochodzie i nie tylko! 1

Co mówią przepisy na temat przyciemniania szyb?

Przepisy zabraniają zbyt mocnego przyciemniania szyby przedniej czołowej oraz bocznych przednich. Szyba czołowa musi mieć przepuszczalność światła powyżej 75%, a przednie szyby boczne przynajmniej 70%. Trzeba jednak pamiętać, że sama szyba zatrzymuje niewielką ilość światła. Jest to związane z naszym bezpieczeństwem oraz zapewnieniem właściwej widoczności przez kierowcę. Dodatkowo, folie przyciemniające na przednią i boczne szyby kierowcy, muszą posiadać homologacje. Dobrze jest mieć przy sobie zaświadczenie, potwierdzające, że wybrana przez Nas folia spełnia wszystkie wymogi techniczne.

Jeżeli nie zależy nam na samym przyciemnieniu, możemy zastosować folię bezbarwną. Naklejona folia, zabezpiecza szybę i ją wzmacnia. W razie wypadku, lub próby wybicia szyby nie rozpadnie się ona na drobne kawałki. Przyciemnione szyby zapewniają większy poziom prywatności i dyskrecji, a także zapewniają bardzo ciekawy wygląd zewnętrzny samochodu.

Dostępnych jest wiele dystrybutorów firm, lecz niestety te najtańsze, często są bardzo niskiej jakości, które szybko się rysują i poddają zniszczeniu nie zachowując parametrów. Nie zdają one egzaminu i często zniechęcają zainteresowanych kolejną aplikacją folii. Całe szczęście, że istnieje możliwość zdjęcia foli bez większej ingerencji, poprzez łatwo usuwalny klej. Jeżeli więc chcemy, aby folia wytrzymała przez cały okres użytkowania samochodu warto zainwestować w firmową folie. Termokurczliwa folia, która idealnie dopasowuje się do szyby każdego samochodu i nie będzie się odklejała.

Folia samoprzylepna do przyciemniania okien w samochodzie i nie tylko! 2

Oklejanie szyb samochodowych nie jest takie łatwe. Jeżeli chodzi o szyby boczne nie jest to aż taki problem. Aplikacja folii na tylnej i przedniej szyby może przysporzyć wiele kłopotów. Im większa krzywizna szyby tym trudniej jest ją poprawnie okleić. Dlatego też warto zostawić to profesjonalistą, zamiast kilkukrotnie kupować folie, która podczas klejenia może zostać uszkodzona.

Zastosowałbyś tą metodę u siebie w samochodzie? Chcesz sprawdzić o ile zmniejszy się tempera w twoim aucie? Zapraszamy!

Folia samoprzylepna do przyciemniania okien w samochodzie i nie tylko! 3

Ocena artykułu:
5/5

Podobne artykuły: